SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW – 20.07.2020 – GODZ. 16.00 – WIATA TURYSTYCZNA OBOK RONDA KRESOWIAN

Kochani! Trochę nas tu nie było, ale powoli wracamy do działania! Jak pewnie zauważyliście kartki z kalendarza mijają, niestety wydarzenia które planowaliśmy nie mogły się odbyć – sytuacja z Covid -19 niewątpliwie wpłynęła na wszystko :( Wybuch pandemii podarował nam jedno…..czas, którego wszystkim zawsze brakuje. Wykorzystaliśmy go na przemyślenia i planowanie. Jednym z pomysłów jaki od dłuższego czasu chcieliśmy zrealizować (tylko wiecznie brakowało nam czasu :) jest spisanie dziejów naszej Grudzy! Chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców na spotkanie 20.07.2020 (poniedziałek) o godzinie 16 pod wiatą turystyczną obok Ronda Kresowian – podczas spotkania chcielibyśmy porozmawiać, podzielić się faktami, powspominać. Jeśli macie jakieś fotografie, książki, listy, pamiątki rodzinne (również te niemieckie) – możecie je przynieść i się nimi pochwalić. Jeżeli posiadacie jakieś dokumenty w języku niemieckim będziemy mogli je przetłumaczyć. Chcielibyśmy zebrać jak najwięcej informacji o dziejach i mieszkańcach Grudzy – wszystkie te materiały posłużą do opracowania książki/publikacji o naszej wsi.

Zapraszamy przede wszystkim młodzież i dzieci, które w ramach tej akcji będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich.

Macie jakieś pytania, pomysły czy uwagi – piszcie lub dzwońcie (669012674)

Jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjść w poniedziałek, a chciałby razem z nami pracować nad naszą ,,książką” również proszony jest o kontakt.

Zaproście rodziców, dziadków lub osoby, które są zainteresowane historią Grudzy – razem (s)tworzymy historię!

Bez-nazwy-1

 

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.